Ізолятор тимчасового утримання ремонтують коштами місцевих рад району

Ізолятор тимчасового утримання ремонтують коштами місцевих рад району

Для капітального ремонту цієї устан 12992222_1036465159777727_1847200222_n  ови на останній сесії Білопільської районної ради було виділено 134,7 тисячі гривень, які надійшли з бюджетів сільських, селищних, міських рад.

Чому  виникла саме ця проблема і чи допоможуть кошти місцевих бюджетів її вирішити, я як головний редактор газети «Білопільщина» та депутат Сумської обласної ради, разом із керівництвом району – Володимиром Дурно-п’яном та Володимиром Верещагіним, моїм колегою — депутатом обласної ради Едуардом Пінчуком подивилися безпосередньо на місці, в Білопільському райвідділі поліції. Тут же поспілкувалися з її керівником Юрієм Безуглим.

12966594_1036465149777728_1762550219_nОсь що він розповів:

— Ізолятор тимчасового утримання – важливий  структурний елемент нашого від-ділення. Це — установа, без якої  робота відділу поліції набагато ускладнюється.  У 2012 році її закрили, бо на той час ізолятор, за висновками ко-місії, не відповідав діючим нормам. Стандарти діяльності таких ізоляторів чітко прописані у відповідному законодавстві, і їх дотримання — обов’язкове. У Білопільському райвідділі комісія  виявила деякі порушення норм і закрила ізолятор. Це призвело до інших незручностей та додало нам багато проблем. Приміром,  усі особи, які заарештовані чи затримані, утримуються в Сумах. На переміщення цих осіб витрачається великий ресурс: пальне, робота спецавтотранспорту, супровід співробітниками поліції тощо. Щоб провести слідчо-оперативні дії, слідчому необхідно виїжджати за місцем перебування під вартою затриманої особи. Окрема тема – доставка затриманої особи у суд. Спецмашина фактично виконує чотири рейси в Суми: забирає затриманого, чекає його в суді, потім відвозить у Суми і повертається у Біло-пілля. За одне засідання «наїжджає» до 200 кілометрів. А в  місяць буває до 6 засідань. Все це — кошти, яких постійно не вистачає. Також постійно задіяні в конвоюванні працівники нашого відділу.

Всі ці роки керівництво райвідділу шукало можливість відремонтувати наш ізолятор. Але, як виявилося, це досить вартісна і копітка робота. Та все ж її треба було починати.

З державного бюджету нам виділили зовсім мало коштів, хіба що вистачить на кілька вікон. А роботи передбачалося багато. Треба зробити не просто ремонт, а перепланування всього приміщення з підведенням усіх необхідних комунікацій із застосуванням спеціальних технологій. Так, з 5 камер ми зробили 3, аби вони відповідали наявних стандартам. Уже встановили спецвікна, які можна відкривати зсередини. Двері виготовляють теж за відповідними ліцензіями і кожна має свій сертифікат. Вартість одного дверного блоку – 25 тисяч. Замінена система опалення, придбані будівельні матеріали.

Це ми зробили торік за кошти держбюджету і в основному за кошти, які виділили місцеві ради району. (Від редакції. Як нам повідомили у фінуправлінні райдержадміністрації,  кошти для ремонту ізолятора виділили торік усі ради, окрім Білопілля, Жовтневого, Улянівки, Куянівки та Терещенок). Усього ми  освоїли 105 тисяч гривень.

Цьогоріч плануємо завершити роботу. Найбільше коштів, а саме 60 тисяч, піде на встановлення системи си-гналізації. Буде також змонтована вентиляція, придбане устаткування для камер.

Я щиро дякую і керівництву району, яке і торік, і цього року провело відповідну роботу з керівниками громад і пояснило їм необхідність будівництва ізолятора. Приємно, що ці кроки підтримали і депутати ра-йонної ради, проголосувавши за відповідне рішення.

— Коли торік до мене як до голови райдержадміністрації звернувся начальник тоді ще міліції Юрій Валерійович Безуглий і озвучив цю проблему, то сумнівів щодо допомоги райвідділу у мене не було, — говорить голова районної ради Володимир Дурноп’ян. — Ми порахували, скільки коштів щороку витрачається на бензин, охорону, утримання спец-автотранспорту,  і зрозуміли, що їх можна зекономити, відбудувавши ізолятор. Тож звернулися до сільських, селищних, міських голів і попросили знайти невеликі кошти в місцевих бюджетах для цієї справи. Торік субвенцію у сумі 105 тисяч ми перерахували райвідділу.

Що зроблено, побачили на власні очі. Вже залишилося небагато, тож треба  допомогти правоохоронцям і добудувати цю установу, — переконаний Володимир Іванович. Підтримав його і голова райдержадміністрації Володимир Верещагін.

12939504_1036465153111061_546763331_n— Я сам — колишній правоохоронець, тож добре розумію, як важливо, щоб така установа, як ізолятор тимчасового утримання, працювала у райвідділі. Ми зможемо зекономити і кошти, і людський ресурс, який потім спрямувати не на конвоювання затриманих, а на боротьбу зі злочинністю.

— Хочемо ми того чи ні, але на шляху до євроінтеграції права людини, навіть якщо вона затримана, повинні бути захищені. Є міжнародні стандарти утримання в ізоляторах. І Україна, підписавши відпо-відну конвенцію, повинна їх дотримуватися, — говорить депутат обласної ради Едуард Пінчук. — Переконаний, що піс-ля всіх виконаних робіт більше претензій до роботи ізолятора тимчасового утримання у Бі-лопільському райвідділі не буде.12980541_1036465146444395_1333893584_n

Що ж, поживемо – побачимо. А поки хочемо всім на майбутнє побажати, щоб камери ізолятора тимчасового утримання бачили тільки на екскурсії.

Н.Калініченко.

Фото автора.

Добавить комментарий