Нові назви наших вулиць

1438603620_obsuzhdenieВідповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», так звану декомунізацію, в Білопіллі були перейменовані 48 топонімів. Двадцяти чотирьом вулицям та провулкам повернуто історичні назви, ще двадцять чотири – названо на честь відомих особистостей.

Так складаються обставини, що мені як журналісту доводиться бувати у різних куточках держави, селах, у радах різного рівня. Після певних змін у суспільному житті, окрім цін на продукти та тарифи, тема одна: нічого корисного не зробивши, наші керманичі вигадали нову гру: перейменування сіл, вулиць і ще чогось.

Знаходяться «доброзичливці», які «допомагають»: мовляв, якщо вже перейменовувати, то щоб не було імен радянської комуністичної епохи. Цих «помічників» було почуто, і, читаючи в Інтернеті рішення рад, дивуєшся: топонімічне поле України густо засівають вулицями Зеленими та Сонячними, ніби кукурудзою та соняшником.

Мені так хочеться, як у сні, вщипнути себе і сказати: схаме-ніться, люде! Може, знімемо ще й із ­грошових купюр портрети, намалюємо ­зай­чиків, квіточки, цілий гербарій…

Кілька років тому я прочитав геніальні слова: «А хто ми і що ми без отчих могил…», без своїх геніальних поетів, без відчайдушних героїв, які життя своє віддали за Україну, без політиків, які триста літ бездержавності доводили світу, що ми — окремий народ, вартий поваги.

Питанню декомунізації у Білопіллі було приділено багато уваги з боку не байдужих до цього людей.

І, до речі, треба зауважити, що перейменування у Білопіллі  відбулося з урахуванням більшості думок і не викликало великого суспільного резонансу. Багато громадських діячів, істориків в області ставлять наше місто як приклад одного з найбільш вдалих кроків із декомунізації.

Зокрема, враховуючи рекомендації Українського інституту національної пам’яті, рішення членів робочої групи (протокол від 16 лютого 2016 року), Законів України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» та «Про місцеве самоврядування в Україні» і, звичайно, звернення самих білопільців, Білопільський міський голова Ю.В. Зарко 19 лютого видав відповідне розпорядження, в якому за-значено:

  1. Повернути історичні назви таким вулицям

(провулкам) міста:

вул.Червона площа перейменувати на Торгова площа;

вул.Фрунзе – вул. Бережанка;

вул.Толбухіна – вул. Крачківський вигін;

вул.Чапаєва – вул. Крачківка;

вул. Павла Бані – вул. Ворожбянський Шлях;

вул.Кірова – вул. Пасківка;

вул.Жовтневої революції – вул. Кашубівка;

вул.Куйбишева – вул. Загребелля;

вул.Пархоменка – вул. Савчуківка;

вул.Щорса – вул. Новоселівка;

вул.Комсомольська – вул. Кулішівка;

вул.Тельмана — вул. Веделівка;

вул.Радгоспна – вул. Мухівка;

вул.Ворошилова – вул. Рокита;

вул.Пугачова – вул. Троїцька;

вул.1 Травня – вул. Сумська;

вул.Підгорна – вул. Замкова;

провул.Чапаєва – провул. Крачківський;

провул.Фрунзе – провул.Верхня Бережанка;

провул.Кірова – провул.Пасківський;

провул.Жовтневої революції – провул.Кашубівський;

провул.Крупської – провул.Колодківський;

провул.Степана Разіна – провул.Кобзарівка;

провул.Червоногвардійський — провул.Бихаленків.

  1. Перейменувати такі вулиці (провулки) міста:

вул.Орджонікідзе – на вул. Гетьмана Сагайдачного;

вул.Червоногвардійська – вул. Черняхівка;

вул.Дибенка – вул. Федора Пивоварова;

вул.Свердлова – вул. Вокзальна;

вул.Леніна – вул. Соборна;

вул.Будьонного – вул. Володимира Висоцького;

вул.Радянська — вул. Покровська;

вул.Крупської — вул. Михайла Грушевського;

вул.Сергія Лазо – вул. Миколи Волошина;

вул.Котовського – вул. Козацька;

вул.Дзержинського – вул. Прорубська;

вул.Знаменського – вул. Миколи Теницького;

вул.Генерала Родимцева – вул. Степана Хоменка;

вул.Декабристів – вул. Замостя;

вул.Піонерська – вул. Климівська;

вул.Манжари – вул. Івана Кондратенка;

провул.Орджонікідзе – провул.Сагайдачного;

провул.Толбухіна – провул.Лицманів;

провул.Комсомольський – провул. Віктора Зарецького;

провул.Тельмана – провул. Веделівський;

провул.Дзержинського – провул. Прорубський;

провул.Радгоспний – провул.Антона Мухи;

провул.Леніна – провул. Анатолія Лакізи.

Крім того, відповідно до розпорядження пункту 3, згідно з нормами українського правопису, назву вулиці Робоча змінено на вулиця Робітнича.

Здавалося б, процес декомунізації майже завершено. Віднині на третині білопільських вулиць з’являться аншлаги (таблички) з новими назвами, але жителів це не радує, а навпаки — викликає спротив. Кожен із них прекрасно розуміє, що переоформлення документів «лягає» на їхні плечі.

Хоча, як вкотре зауважує Білопільський міський голова Ю.В.Зарко, думка жителів перейменованих вулиць – хибна і не відпо-відає дійсності. Адже документи, які засвідчують право власності фізичних або юридичних осіб на об’єкти нерухомого майна, залишаються чинними, реєстрацію місця проживання на виконання Закону про декомунізацію спеціально змінювати не потрібно. Крім того, законодавством не передбачено граничних строків зміни юридичної адреси.

— Під час перейменування вулиць її жителям не потрібно шикуватися в чергу до бюро технічної інвентаризації чи паспортного столу, щоб виправити адресу в документах, — говорить Юрій Васильович. — Адже тривалість процедури перереєстрації не обмежена в часі. Перереєстрацію житель вулиці може проходити під час заміни паспорта, оновлення фотокарток, зміни прізвища тощо, тобто, коли у людини виникає потреба звернутись до паспортиста. Зміна поштової адреси вашого будинку згідно з чинним законодавством не є підставою для того, щоб переробляти свідоцтво на право власності. Усі документи, які знаходяться на руках у власників, є чинними і юридичної сили не втрачають. За будь-яких дій із нерухомістю (майно продається, дарується, передається у спадщину), коли людині за законом необхідно звертатися до БТІ, місцева рада безкоштовно видає жителям довідки про здійснене перейменування вулиці, які нотаріуси долучають до справи. Так само під час зміни назви вулиці не потребують термінового переоформлення документи, видані архітектурним та земельним відділами.

Що ж стосується підприємців, офіційна зміна назви вулиці не є підставою для визнання будь-яких документів недійсними, тобто не буде становити ніяких проблем ні для податкової інспекції, ні для самих підприємців. Чинним законодавством не передбачені обов’язкове внесення змін до свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності або ліцензія, яку має суб’єкт господарювання, на здійснення певного виду господарської діяльності у разі зміни назви вулиці, номерів будинку.

Редакція газети «Білопільщина» готує власний спецпроект, в якому ми розповідатимемо нашим читачам про те, які вулиці перейменовані і на честь кого. Про нові імена на карті Білопілля і чому треба було позбутися старих, читайте в одному з наступних номерів газети.

С.ЗУБКО,

член робочої групи з прийняття заходів з декомунізації.

Добавить комментарий