Історія

Районна громадсько-політична газета «Білопільщина» — солідне видання і за кількістю примірників, і за роками життя

Газета „Білопільщина” — громадсько-політичне видання Білопільського району Сумської області.

Газета заснована в 1920 році. Нагороджена Почесною грамотою Верховної Ради УРСР. Виходить один раз на тиждень: щосуботи.

У своїй діяльності газета керується Законами України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», «Про інформацію», «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів», Статутом редакції та іншими нормативними актами.

За майже 96 років існування газета пройшла складний шлях: від «Известия Белопольского Военно-Революционного Комитета», через «Прапор Сталіна», «Ударник», «За соціалістичні темпи», «Радянська правда» до «Білопільщини» та від чорно-білого до кольорового формату. Ми усвідомлюємо, скільки поколінь наших колег за роки існування газети вклали в неї душі, талант, творчі сили і просто частину свого життя! І перед їхньою пам’яттю ми просто не маємо права працювати гірше. Нам є в кого вчитися, нам є на кого рівнятися!

Приємно фіксувати і той факт, що близько 20 випускників сьогодні отримують фах журналіста у різних  навчальних закладах країни. Щиро переконані, що ми виростили майбутніх акул пера, для яких згадки про «Білопільщину» завжди залишаться в серці як про газету, де побачили світ їхні перші публікації.

Сьогодні газета живе проблемами і радощами її читачів, адже її передплачують 6500 мешканців району.

Кадрове забезпечення редакції відповідає галузевим вимогам. Міцний молодий колектив редакціє, що працює сьогодні, робить усе можливе, що б газета була цікавою і користувалася авторитетом серед читачів. Журналісти постійно працюють над удосконаленням професійної майстерності.

Солідний тираж газети  — це результат спільної діяльності колективу і всіх хто нас читає і підтримує.

Районна газета не може бути кращою чи гіршою від її читачів. Вона – об’єктивне відображення нашого суспільства, бо живе його проблемами. А ще намагається зробити життя кращим.

Перший її номер, і це ми сьогодні вважаємо особливим знаком, вийшов 6 червня 1920 року. Тоді ще ніхто не міг навіть передбачити, що через майже 90 років у цей день в Україні відзначатимуть День журналіста.

Вивчаючи історію газети лише за газетними шпальтами підшивок, які збереглися, маємо її дуже мало. Історія району, долі людей, події в країні – будь ласка. А от відомостей про тих, хто її творив, фактично ми не маємо. Лише підписи: автор матеріалу та редактор. Не збереглися ні фото наших колег, які працювали в довоєнні роки, ні інша інформація про них. Люди просто працювали і ніколи не думали, що саме їхні долі колись зацікавлять наступні покоління газетярів.

Фактично пішли з життя журналісти повоєнного «призову», про яких теж маємо небагато відомостей. Але залишилися їхні статті і новини, зроблена ними газета і частина життя на її шпальтах.

Ми продовжуємо ці традиції, започатковуємо нові. Не лише газетою живуть журналісти Білопільщини. Ми оголошуємо і проводимо низку акцій, беремо активну участь у районних, обласних заходах, конкурсах, деякі з них виграємо.

Ось уже протягом десяти останніх років представники редакціє є активними учасниками прес-турів «Україна очима редактора», «Пізнаємо Україну разом» та різноманітних семінарів-тренінгів.

Протягом 2009–2010 років «Білопільщина» була учасником медіа-проекту «Стажування комунальних ЗМІ у незалежних виданнях України». В рамках цього проекту працівники газети з навчанням побували у Полтаві, Кременчуці, Києві, Сумах, Стаханові тощо.

Діяльність газети не залишилась непоміченою: трудовий колектив редакції неодноразово нагороджений різноманітними дипломами.

Головний редактор Наталія Євгенівна Калініченко — член правління Всеукраїнської асоціації комунальних засобів масової інформації, член постійної комісії Сумської обласної ради з питань розвитку місцевого самоврядування, процесів децентралізації, адміністративно-територіального устрою, депутатської діяльності, регламенту, законності та правопорядку, зв’язків із громадськістю, інформаційної та регуляторної політики, голова тимчасової контрольної комісії Сумської обласної ради з перевірки скарг за фактами незаконного втручання у діяльність комунальних засобів масової інформації та забезпечення свободи слова на території Сумської області, член ради Всеукраїнського громадського об’єднання «Асоціація місцевої преси» за вагомий особистий внесок у розбудову Української держави та зміцнення її незалежності у 2010 році отримала Подяку Президента України та  у 2013 році — Почесну Грамоту Верховної Ради України.

Все це та багато іншого, чим можемо газета пишатися.

Звичайно, нам важко конкурувати зі столичними виданнями — з багатьма сторінками, щоденними… Але нам є на кого рівнятися.

На сторінках газети регулярно з’являються розповіді про стан освіти, культурно-мистецькі заходи, духовне відродження краю, матеріали місцевих краєзнавців, поетів. Не обминаємо проблеми охорони здоров’я, розвитку житлово-комунального господарства, використання землі та благоустрою.

Сьогодні працюємо над удосконаленням змісту публікацій, розширенням інформаційного простору. «Білопільщина» й надалі докладатиме максимум зусиль для підвищення своєї популярності у читачів. Один з рішучих кроків – перехід на колір, в планах – збільшення кількості сторінок.