Два роки роботи для людей

Учора Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман поспілкувався з представниками регіональних ЗМІ та розповів про «#Уряд Гройсмана. 2 роки роботи для людей».

Як зауважив посадовець, головною економічного проблемою України є тиск зовнішнього боргу в розмірі понад $65 млрд, більша частина якого була сформована в 2007-2014 роках.

«Найбільша проблема з економічної точки зору — це тиск на державу зовнішніх боргів, велика частина яких була накопичена до 2014 року. Фактично з 2007 по 2010 рік уряд взяв (в борг — ред.) $26 млрд. При тому, що Україна сильною не стала. Уряд з 2010 по 2014 рік взяло ще більше $20 млрд. Фактично сумарний борг сьогодні $65 млрд, які лежать на плечах українців та української економіки», — говорить Володимир Гройсман.

За словами прем’єра, уряду вдалося знизити співвідношення боргу і ВВП, проте Україні все ще необхідне подальше фінансування міжнародних партнерів.

«У 2018 році, за перший квартал, цей борг є найнижчим по відношенню до ВВП з 2011 року, це важливий сигнал. Але якщо не виконуватиметься наша програма співпраці (з МВФ — ред.), наприклад, створення антикорупційного суду чи інші параметри, то нам буде складно на ці виклики давати відповіді», — підкреслив Прем’єр-міністр.

Також глава уряду зазначив, що Україна в 2018 році витратить 130 млрд грн тільки на обслуговування зовнішнього боргу, без урахування його погашення.

«Насправді дуже важливо, щоб ми продовжили роботу поки що з тимчасової підтримки з-за кордону з боку наших міжнародних партнерів. Це дасть можливість нам утримувати навантаження боргову на державні фінанси, на публічні фінанси, і в середньостроковій і довгостроковій перспективі зменшувати борг», — сказав Гройсман.

Крім того, посадовець зауважив, що за ці два непростих роки було зроблено багато, ще більше — попереду.